Slovenskí "prominenti"

Autor: anna žanonyová | 28.12.2013 o 17:30 | Karma článku: 12,56 | Prečítané:  1848x

Surfujúc po internete  natrafila som na článok "Deti našich prominentov v 2013" a skôr z dlhej chvíle ako zo zvedavosti som naň klikla , reku nech si prečítam ako si žili prominentné detičky v tomto, už dobiehajúcom roku. Pod pojmom prominent/prominentný som si vždy doteraz predstavovala človeka ktorý je popredný,vynikajúci, veľmi známy a bohatý, proste patrí medzi smotánku istej spoločenskej skupiny, alebo odboru. Po prečítaní daného článku som zistila že sa mýlim a nerozumiem pojmom. Alebo že by sa mýlil a nerozumel pojmom autor článku? Posúďte sami.

Medzi opisovanými menami som si prečítala o spevákoch, speváčkach a herečkách ako Koščová ,Tina, Drotárová, Hurajová, Norisová, Hilmerová, Nvotová, Maiga, Farkašová, Kanócz, Jandová. Nasledovali mená niekoľkých tv moderátoriek: Šprochová, Šimkovičová, Belohorcová, Kvasnicová a výpočet prominentov "zabili"  mená farmárka Čajkovská a Ján Bučko z tv šou Bučkovci. Nuž niektoré mená poznám z médií, niektoré mi nehovoria nič, ale určite ani jednému z nich by som nepriradila prívlastok prominentný. Napadla ma teda otázka: ako sa na Slovensku z človeka stane prominent? Asi veľmi ľahko. Stačí, aby sa pár krát mihol pred tv kamerami, je to úplne jedno, či v kladnej  alebo zápornej úlohe a pre médiá sa stáva celebritou (Martinka z Turca) , alebo prominentom (Jano zo Sihly).

Viem, že tovar sa "predáva" cez obal a  článok cez nadpis, predsa si však myslím, že žurnalista, ktorý píše pre širokú verejnosť by význam slov mal ovládať, pretože inak je jeho výtvor iba na posmech. Chápem aj to , že v danom článku autorovi určite zabralo hodne času kým zistil ako dlho ktorá "prominentka" rodila, kde rodila a ako sa volá jej dieťa. Všetko sú to naozaj veľmi "cenné" informácie pre čitateľa a už sa teším že niekde v širšej spoločnosti budem ohurovať informáciou ako prominentná osobnosť Mánička rodila 15 hodín svojho piateho syna Félixa. Že Máničku nepoznáte? Ale veď je to tá Mánička z filmu Pelíšky  a ten predsa musíte poznať! A že Mánička nebola žena nevadí, to nikto nepostrehne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?