Výchova pri kontajneroch

Autor: anna žanonyová | 8.3.2013 o 19:56 | Karma článku: 11,25 | Prečítané:  739x

          Bežné dopoludnie pracovného dňa na jednom košickom sídlisku.Tri kontajnery na odpad ohradené kovovým plôtikom, také, akých je na sídlisku veľa. Z jedného z nich trčia nohy šuhajovi, ktorý sa veselo prehrabuje v odpadkoch a väčšie kusy, ktoré mu zavadzajú vyhadzuje z kontajnera na zem.

         Okolo prechádza starší pán, zastaví sa pri malom "hrabošovi" a spustí naňho výchovné: " Čo tu robíš taký neporiadok, okamžite všetko pozbieraj a daj napäť odkiaľ si to vyhádzal".

          Mláďa zoskočí z bedne,môže mať tak okolo 8-9 rokov, zaujme obranný postoj a spustí: " A čo vás je do toho, sú to vari vaše smeti?"

" Ty zasran jeden, ešte budeš papuľovať, už aj zbieraj!", pokračuje pán.

           Postoj je ešte obrannejší, doplnia ho  neslušné gestá a odpoveď: " To sa nehanbíte, taký starý a nadávate dieťaťu!"

           Pán mávol rukou a pobral sa preč. Asi vedel , že je zbytočné viesť dialóg, slovne by to určite prehral a ručne predsa len nemal odvahu.

           Podobný prípad  na susednej ulici niekedy v jeseni: vracali sme sa z nákupu popri dome,ktorý začali zateplovať a na bočnej stene bol už upevnený polystyrén. Chlapec, dobre oblečený a urastený, mohol mať  tak 10-11 rokov so školskou taškou na chrbte zastal pred stenou a začal do polystyrénu mlátiť . Boxovalo sa mu dobre, veď polystyrén je mäkký, horšie bolo, že kúsky z neho začali lietať naokolo. Manžel zastal a hovorí mu: " To čo robíš, prečo ničíš to, čo druhí urobili?". A odpoveď: "Čo sa staráš ty k..ot starý, ja tu bývam, tak si môžem robiť čo chcem". 

Aký bol rozdiel medzi týmito chlapcami? Ten prvý bol podľa oblečenia a činnosti ktorú vykonával z komunity neslávneho L IX, ten druhý bol dobre oblečený, žijúci v klasickej rodine v panelákovom byte, na prvý pohľad bežné dieťa.

A  čo mali títo dvaja chlapci spoločné? Obidvaja boli rovnakého etnika, mali rovnaké sebavedomie a vypestovanú rovnakú nenávisť voči výchove.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovensko.sk bude vyzerať ako gmail. Toto sú nové e-schránky

Eseročky budú mať povinne aktivované schránky od júla. Za služby evidencie vozidiel sa bude dať zaplatiť kartou.

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne.


Už ste čítali?